Vize Světa Zítřka

Naše vize

Naše filozofie je jednoduchá, ale o to zásadovější. Věříme v technologie a svobodu myšlení. Naším cílem je spojit moderní životní styl a nejnovější technologie (lifestyle a Hi-Tech), jelikož věříme, že technologie mají opravdový smysl tehdy, když je dokážeme využívat každý den. S realizací myšlenky nám pomáhá několik drobností.

  1. Mít zdravou neúctu z nemožného – když někdo řekne, že to nejde, my si to nejprve vyzkoušíme.
  2. Když už něco děláme, tak buď naplno, nebo vůbec – a to i v případě, že bychom na tom ve finále prodělali kalhoty.
  3. Věříme, že když nás práce bude bavit, dosáhneme mnohem lepších výsledků a i my budeme mnohem spokojenější.

Hodně se o nás dozvíte z našich začátků

Naše začátky byly podobné jako u většiny firem. Jedna myšlenka, jeden člověk a víra v určitou věc. V tom, v čem jsme se ale lišili, byl nulový kapitál a zkušenosti. Jediné, co nás pohánělo kupředu, bylo přesvědčení, že v technologiích, které nás baví, je budoucnost. Jeden člověk, jedna myšlenka a jeden počítač.

V roce 2010, kdy trhu dominovala Nokia a začínající chytré telefony byly převážně se Symbianem, my vsadili na systém Android, který v té době znal jen málo kdo. Rozbili jsme pomyslné prasátko a v nedalekém městě koupili první telefon. Naše zkušenosti po večerech sepisovali do prvních článků, a tak vznikla redakce.

Nechtěli jsme o technologiích jen psát, ale stát se jejich součástí. V té době Android už nabýval na síle a my začali organizovat první akce, školení a přednášky. Stále jsme si ale zachovali nadšení pro věc, a tak mnohokrát dělali věci za hranice toho, co bylo potřeba. To sice profitabilitě projektu příliš nepomáhalo, ale jak se později ukázalo, dělat věci pořádně, nebo vůbec i za cenu ztráty, je sice riziková cesta, ale rozhodně budoucnost. Přes to všechno i nám kolikrát stačilo málo a bez skálopevného přesvědčení a podpory našich partnerů by vše mohlo být jinak.

Naštěstí jsme tu i dnes a po letech usilovné dřiny se z myšlenky a redakce stala plnohodnotná firma, která na základě technologií a zkušeností může pomáhat svým partnerům být o kus dál a dělat věci jinak. Naše cesta ale nekončí a i nadále je pro nás vize majákem při cestě budování projektu Svět Zítřka.

 

 

Vize Svet Zitrka